Taśma uszczelniająca do brodzików i wanien

Brodziki i wanny, to obok umywalek, muszli klozetowych czy zlewozmywaków mają najczęstszy kontakt z wodą. Należy je zatem odpowiednio uszczelnić, aby nie spowodować zalania naszej łazienki czy kuchni. Najczęściej odpowiadają za to odpowiednie odpływy czy też wpusty łazienkowe, które również są izolowane, jednak uszczelnić należy też miejsca styków brodzików czy wanien ze ścianą. Jedną z nowszych metod używanych w tym celu są taśmy uszczelniające.

Jest to sposób stosunkowo nowy i alternatywny wobec silikonów, które niestety często żółkną, brudzą ściany, a na dodatek są dość kosztowne. Taśmy tego typu są wykorzystywane w celu trwałego uszczelnienia miejsca w którym nasza wanna, brodzika, zlewozmywak czy też umywalka styka się ze ścianą. Czyli w miejscach, gdzie istnieje duże ryzyko, że woda będzie wypływać niezabezpieczonym ujściem. Odpowiednie zabezpieczenie chroni przede wszystkim naszą ścianę. Taśma uszczelniająca może być użyta na różnego rodzaju powierzchniach, nawet na ścianach pokrytych tapetą, choć chyba rzadko kto używa tapety w miejscu bliskim ujścia wody, równie dobrze nadaje się do izolowania powierzchni z glazury tudzież terakoty.

Dodatkową jej zaletą jest to, że łatwo się jej używa, a niektóre mają nawet specjalnie zaprojektowane brzegi, tak, by łatwiej łączyły powierzchnie nierówne, co przecież w sytuacje, kiedy instalujemy brodziki czy wannę jest normalne, rzadko kiedy uda nam się zainstalować coś idealnie równo. Taśmy uszczelniające tego typu wykonuje się m.in. z pianki poliuretanowej, albo innego rodzaju tworzyw sztucznych. Instalowanie ich jest bardzo proste. Jedyne co należy zrobić to uciąć odcinek o odpowiedniej długości, oderwać warstwę papieru ochronnego, a następnie ułożyć taśmę na powierzchnie, którą wcześniej przygotowaliśmy. Ważne jest też, aby taśmę odpowiednio docisnąć, skuteczność bowiem gwarantuje ścisłe przyleganie taśmy.

Nie można też zapomnieć o samym miejscu, musi być ono odpowiednio przygotowane. W miejscu, w którym jest instalowana taśma uszczelniająca musi być usunięty silikon, kit czy też cement. Stosowanie taśmy nie jest możliwe, nawet wtedy, kiedy na powierzchni znajdują się bardzo małe elementy powyższych materiałów, spowodują one bowiem, że taśma nie będzie odpowiednio przylegać. Istotne jest także uprzednie odpowiednie natłuszczenie powierzchni przeznaczonej do przyklejenia taśmy oraz jej wysuszenie. Samo nakładanie taśmy nie jest niczym skomplikowanym, warto jednak po jej nałożeniu dłuższy czas przyciskać ją czymś cięższym, aby dobrze przywarła.

Tagi: , , ,

Zostaw odpowiedź